Šolski zvonec glasno kliče:
“Cicibani, kje pa ste?
Čez zelene vinske griče
že jesen v deželo gre!”

V torek, 1. septembra smo učiteljice in učenci na naši šoli sprejeli štiri prvošolčke, Zalo, Reneja, Erazma in Zvonka.

Po pozdravu vodje šole Fride Gubenšek je sledil kratek  kulturni program, ki ga je vodila petošolka Leja. Učenci so nastopili z deklamacijami, petjem in plesom.

Prvošolčki so nato skupaj s starši, z učiteljicama Dragico in Nastjo veselo odšli v razred. Predstavili so se, poslušali pravljico in  prejeli naprstne lutke ter balone. Sledilo je sladko presenečenje – tortica.

Ob koncu tega pomembnega dne so jih prišli pozdraviti  tudi ravnateljica naše šole ga. Marjeta Košak, župan občine g. Marko Diaci ter ga. Judita Methans Šarlah. Župan jim je razdelil rumene rutice, kresničke in knjige Dežni Škrat in nezadovoljni ptič ter jim zaželel prijetno počutje v šoli.

Ta dan bo prvošolcem ostal v lepem spominu. Zdaj že nekaj dni pogumno hodijo v šolo in se pridno učijo.