V torek, 25.10.2022, so se učenci 9. razreda odpravili v Ljubljano. Skozi vožnjo jih je spremljal dež, ki pa je prenehal ob prihodu v prestolnico. Najprej je sledil sprehod skozi razstavo stalne zbirke v Narodni galeriji. Učenci so videli čudovite slike iz različnih obdobij, od srednjega veka do impresionizma. Po kosilu so se odpravili še na koncert v največjo dvorano Cankarjevega doma. Gallusova dvorana je bila polna osnovnošolcev, ki so s povezovalcem Tadejem Piškom, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenije, Otroškim pevskim zborom RTV Slovenija in solisti spoznavali Slovensko filmsko glasbo. Zvrstile so se najbolj znane pesmi slovenskih filmov, kot so Kekec, Sreča na vrvici, Čisto pravi gusar ter druge.

Dan je bil za vse zelo kulturno bogat in navdihujoč.