Prejšnji teden je potekal Teden otroka. To je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki že od leta 1954 poteka vsak prvi teden v oktobru. Letos je bil posvečen radovednosti pod naslovom “Zakaji in zatoji radovednosti”. Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Radovednost pomaga otrokom odkrivati in razumeti svet. Tudi na podružnici Loka pri Žusmu smo vsak dan v tednu vedno znova odkrivali nekaj novega. V ponedeljek nas je tretješolec Franci Lipnik popeljal v svet 3D efektov (anaglifov). Najprej nam je razložil, kako ta efekt deluje,  nato pa nam je razdelil še očala, s katerimi smo si pogledali različne video posnetke in fotografije. Pri malici nas je ta dan čakalo še sladko presenečenje. V torek smo z gospo Tanjo Gobec izvedli delavnico “Kako naredim svoj čoko keks”. Delavnico bi lahko poimenovali kar “Od zrna do čoko keksa”, saj je gospa s sabo prinesla zrna pire, iz katerih smo najprej morali izdelali moko in šele nato smo lahko nadaljevali z mesenjem in na koncu z oblikovanjem piškotov. Tudi ta dan nas je pri kosilu čakalo sladko presenečenje – naši zdravi “čoko keksi”. Sreda je bila glasbeno obarvana. Družili smo se z gospo Slavico Biderman, ki nam je predstavila kitarske citre. Ob zvokih le-teh smo zapeli, najbolj zanimivo pa je bilo, ko smo lahko na njih še sami zaigrali. V četrtek pa smo se vrnili v stare čase, med stare ljudske običaje. Ob narodno zabavni glasbi smo ličkali, trebili buče in luščili fižol. Seveda smo kmečka opravila zaključili tako kot se spodobi – s plesom in petjem. Ta dan smo se vozili še s svojimi kolesi ali skiroji. In še petek. Kot vsako leto smo ta dan posvetili dobrodelnosti. Izvedli smo projekt Drobtinica. Otroci so si s prostovoljnim prispevkom “kupili” izdelke (igrače, knjige, družabne igre), ki so jih tekom tedna prinesli v šolo. Zbrana sredstva bomo namenili šolskemu skladu. Da smo se imeli zares lepo, pričajo tudi fotografije v spodnji galeriji.