Ponedeljkov, ki potekajo drugače kot običajno, se vedno razveselimo. 27. novembra 2023 nas je obiskal  pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama. Učenci si radi izposojajo in prebirajo njegova avtorska dela in dela, ki jih je prevedel ter poustvaril. Po njegovem nastopu bodo po njih posegali še rajši. Gost se je najprej predstavil učencem razredne stopnje, tudi učencem z obeh podružnic, po malici pa je razvedril in razsvetlil mladež, ki obiskuje predmetno stopnjo. Uvodoma smo mu pripravili krajša programa, v katerih sta nastopila mladinski in otroški pevski zbor pod vodstvom učiteljice Anje. Prireditev je povezovala osmošolka Leja. Čas je prehitro mineval. Telovadnico smo zapuščali nasmejani, mnoge je razveselil z avtogramom in žigom. Želimo si, da bi nas še kdaj obiskal.