2. septembra, je bil na OŠ Slivnica pri Celju poseben dan, saj smo s programom dobrodošlice, ki so ga izvedli starejši bratje in sestre bodočih prvošolcev medse sprejeli 14 prvošolcev. Veseli, ponosni in radovedni so vstopili v učilnico. Ga. ravnateljica Breda Županc in policist g. Malgaj sta staršem in učencem namenila nekaj besed za uspešen in varen začetek šolskega leta. V krogu prijateljstva so spoznali svoje nove sošolce in razredno maskoto sovo Oko, ki jim je zastavila že prvo šolsko nalogo. Z obiskom jih je presenetil župan g. Diaci, ki je vsakemu podaril knjigo, rutico in kresničko. Seveda ni zaključka brez slastne torte ob kateri smo se vsi skupaj prijetno podružili. Prvi šolski dan je bil obarvan z veliko mero pričakovanj in veselja, saj je šlo za dogodek, ki se zgodi le enkrat v življenju. Verjamem, da bo vsem prisotnim ostal v lepem spominu.