Peš v šolo in iz šole?

SEVEDA, so se takoj strinjali učenci naše podružnice.

Tako smo se v petek, 20. 9. 2024, v Evropskem tednu mobilnosti, zjutraj ob 6.45 zbrali pred šolo in peš krenili do postaje Mrzlek. Tam so nas že čakali naši sošolci, tisti, ki so želeli iti v šolo peš. In smo krenili. Nekateri s šolsko torbo, drugi brez, a vsi z dobro voljo in nasmehom na obrazu. Kar 22 nas je polnih energije v spremstvu učiteljic prikorakalo v šolo.

Peš iz šole pa smo se odpravili v ponedeljek, 23. 9. 2024. Po dobrem kosilu smo na ramena obesili malce lažje torbice in se podali na pot. Koliko nas je bilo pogumnežev? Deset ter učiteljici Jasmina in Frida. S hitrimi koraki smo drveli proti Dobrini, po poti pa seveda klepetali, se smejali, uživali na svežem zraku in nihče ni niti pomislil na dolžino poti.

Na vsaki postaji se je poslovilo nekaj naših sošolcev, a čisto zadnji se je od učiteljic poslovil petošolec Zvonko, seveda na postaji Hrastje kot že leta poprej.

Ker nam je Pešbus všeč, ga bomo zagotovo izvedli še kdaj.