Teden otroka je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka. Otrok, nepopisan list se je glasila letošnja tema Tedna otroka, ki je kot vedno potekal prvi teden v oktobru.

Tudi na naši šole se je v tem tednu v poleg pouka na razredni stopnji dogajalo še marsikaj.

V ponedeljek smo imeli narobe oblečen dan, v torek smo skoraj vsi v šolo prišli na trajnostni način (peš ali z avtobusom), nato vsi skupaj eno šolsko uro v telovadnici telovadili, plesali in se zabavali.  V sredo smo imeli dan za risanko ali film, učenci prve triade pa so odšli v Kozjanski park v Podsredo. V četrtek je bil dan norih frizur in pokrival, v petek smo se igrali s svojimi igračami in namiznimi igrami. Tretješolce so obiskali predstavniki Rdečega križa Šentjur in jim pripravili delavnice prve pomoči in oživljanja.

Nekateri učenci so lahko cel teden spreminjali sedežni red v razredu.

Ta teden smo pridno zbirali igrače, knjige, družabne igre, sestavljanke ipd. za Drobtinico.

Aktivnosti smo zaključili v četrtek, 17. 10. 2024, s humanitarno akcijo Drobtinica, ko smo podarjene igre, igrače, knjige … kupovali po simbolni ceni 1 evro. Z akcijo smo spet pridno napolnili šolski sklad.

Nekaj utrinkov »našega tedna« si lahko ogledate spodaj.