V tednu pred  jesenskimi počitnicami, med 26. in 28. oktobrom, smo imeli bralni teden. V “svet, v katerem ni meja, v katerem je prostor za vse”, so se učenci podajali vsako šolsko uro po 10 minut. Brali so lahko knjige po svojem izboru, izjema so bile ure športa, “saj je gibanje  za telo tako pomembno, kot je branje za duha”. Najmlajšim učencem so knjige prebirale učiteljice. Prvošolci so prisluhnili zgodbi Buča debeluča, upodobili so jo v trganki.  Z branjem v šoli smo spodbudili tudi branje za bralne značke. Spodbudili smo razgovore o knjigah in knjige priporočali drug drugemu. Večini učencev je bil bralni teden všeč in bi ga imeli večkrat v letu.

Z bralnim tednom smo se pridružili Nacionalnemu mesecu skupnega branja in mednarodnemu mesecu šolskih knjižnic.